سیستم های انتقال مواد

10 / 10
از 1 کاربر

سیستم انتقال مواد

 

معرفی

 

منظور از انتقال مواد (material handling) در صنعت، جابجایی مواد در فواصل کوتاه درون ساختمانی و یا از ساختمان و انبار به وسایل حمل‌ونقل است. سیستم‌های انتقال مواد، تجهیزات مکانیکی هستند که به‌منظور جابجایی، انبار، کنترل و محافظت از مواد، محصولات و کالا‌ها در فرایند‌های تولید و توزیع مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیستم‌های مورد استفاده در این فرایند به طور کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند: تجهیزات جابجایی (transport equipment) همچون نوار نقاله‌ها که وظیفه انتقال مواد را بر عهده دارند، تجهیزات تثبیت‌کننده موقعیت (Positioning equipment) همچون رباط‌های صنعتی که وضعیت قرارگیری مواد و محصولات را برای اهدافی همچون بسته‌بندی و ... تغییر می‌دهند، تجهیزات حفاظتی (Unit load formation equipment) همچون پالت‌ها، سینی‌های حمل و جعبه‌ها که در مواقعی که مواد و محصولات تحت بار‌های مربوط به حمل‌ونقل قرار می‌گیرند، استفاده می‌شوند و تجهیزات ذخیره و انبار (Storage Equipment) که برای انبار سازی مواد و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در میان تجهیزات جابجایی، سیستم‌ های حمل مواد (Conveyors) نقش ویژه‌ای دارند. انواع متنوع و مختلفی از این تجهیزات همانند سیستم انتقال مواد زنجیری (Chain Conveyors)، سیستم انتقال مواد مارپیچ (Screw Conveyors)، نقاله مارپیچ پارویی (Paddle Screw Conveyors)، سیستم انتقال مواد تسمه‌ای (Belt Conveyors) و ایر اسلاید (Air slide) در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

خدمات قابل ارائه در زمینه سیستم های انتقال مواد


  • طراحی و ساخت تجهیزات انتقال مواد (بلت کانوایر- بلت فیدر- باکت الواتور- اسکروکانوایر- آپرون کانوایر- ویبره کانوایر- شیک اوت- سرند- پنوماتیک کانوایر- کانوایر هوایی)

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سمینارها و همایش ها

COP 21

Paris_COP21

آمار