پروژه های زیست محیطی و کاهش آلاینده ها

10 / 10
از 1 کاربر

Eco-friendly Projects

 

معرفی

 

تقریباً تمامی عوامل فعالیت‌های انسان محیط‌زیست را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این آثار را می‌توان در سه حوزه خاک، آب ‌و هوا مورد بررسی قرار داد.

 

Industrial Pollution

 

خاک‌: مهم‌ترین آثار زیست‌محیطی فعالیت‌های انسان بر خاک مسمومیت و فرسایش آن است که کاهش توان زمین‌های زراعی را به دنبال دارد. فرسایش خاک به‌طور طبیعی به‌وسیله عواملی چون تغییرات دما ، باد و جریان‌های سطحی آب اتفاق می‌افتد. بااین‌وجود، فعالیت‌هایی چون چریدن بیش‌ازحد دام‌ها در مراتع، جنگل‌زدایی، زراعت و آبیاری مفرط زمین‌های زراعی، کشاورزی تک‌کشتی و بیابان‌زایی، تخریب و فرسایش خاک را تسریع می‌بخشند. مسمومیت خاک نیز با ورود انواع سموم و مواد شیمیایی و ضایعات صنایع مختلف به خاک، ایجاد می‌شود.

 

آب‌: تأثیرات فعالیت‌های انسان بر روی آب شامل مصرف بی‌رویه آب و همچنین آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی می‌شود.

آلودگی آب‌ ممکن است فیزیکی یا شیمیایی باشند. آلودگی فیزیکی مربوط به تغییرات دمایی آب به‌ویژه برای خنک کردن دستگاه‌ها‌ و دفع حرارت فرایند‌های صنعتی می‌شود که تأثیر منفی بر اکوسیستم منطقه می‌گذارد (مثل کاهش اکسیژن آب و مرگ آبزیان). آلودگی‌های شیمیایی می‌توانند در اثر ورود مواد شیمیایی حاصل از فاضلاب‌های شهری، کشاورزی، بیمارستانی و ... به آب باشد. یکی از عوامل اصلی آلودگی‌های آب‌های زیرزمینی استفاده از انواع آفت‌کش‌های صنعتی و شیمیایی است. بسیاری از کودهای نیترات دار و فسفات دار نیز با ورود به منابع آب، رشد باکتری‌ها و جلبک‌های سطح آب را به دنبال خواهند داشت.

 

هوا: فعالیت‌های انسان موجب ورود گاز‌های شیمیایی سمی، گازهای حاصل از سوختن چون دی‌اکسید گوگرد، اکسیدهای ازت، مونوکسید کربن، سولفید هیدروژن و گاز‌های گلخانه‌ای همچون دی‌اکسید کربن، متان و فلوئوروکربن‌ها به هوا شده که مشکلات فراوانی همچون تخریب لایه اوزون، گرم شدن دمای زمین، باران‌های اسیدی و انواع مشکلات تنفسی را به دنبال داشته است.

 

محیط‌زیست و بسیاری از منابع آن نسبت به فعالیت‌های انسان آسیب‌پذیر هستند، لذا برای کنترل این فعالیت‌ها و کاهش تخریب محیط‌زیست، باید اقداماتی در سطح کلان و دولتی صورت پذیرت. این اقدامات کلان تاکنون به شکل توافق‌نامه‌های بین‌المللی اتخاذ شده‌اند بعضی از این توافقنامه‌های چندملیتی عبارت‌اند از: Kyoto Protocol، Vienna Convention for the Protection of the Ozone Layer، Rio Declaration on Environment and development.

 environmental programs 

 

در راستای حفظ محیط‌زیست، پروژه‌های زیست‌محیطی باهدف کاهش آلاینده‌های صنایع مختلف، جمع‌آوری انواع مختلف ضایعات قبل از ورود به منابع طبیعی، تأکید بر استفاده از منابع انرژی پاک و تجدید پذیر و ... به‌گونه‌ای تعریف می‌شوند که با حفظ سودآوری و برخورداری از کمک‌های دولتی از تأثیر منفی فعالیت‌های انسانی بکاهند.

 

 

 

خدمات قابل ارائه در زمینه پروژه های زیست محیطی و کاهش آلاینده ها

 

  • کاهش آلاینده‌های گازی از جمله NOx، CO و کاهش تولید CO2 و اصلاح سیستم‌های احتراق
  • کاهش گوگرد (SO2 و S) در گازهای خروجی نیروگاه‌ها و صنایع
  • سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی
  • طراحی و نصب سیستم‌های بایو مس و بایوگاز جهت تولید برق و حرارت

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سمینارها و همایش ها

COP 21

Paris_COP21

آمار